TOZ TOPLAMA SİSTEMLERİ

Toz Toplama Sistemleri

Toz toplama sistemleri , fabrikaların üretim esnasında oluşan tozları temizlemesi devlet tarafından zorunlu hale getirilmiş durumdadır. Eskiden bu konuda hiçbir önlem almayan firmalar çevreye ciddi şekilde zarar verdikleri için büyük tepki odağı olmuşlardı. Devlet ise bu işe el atarak yapılan pisliği temizleme zorunluluğu getirdi. Peki bu çıkan tozları en kolay yoldan nasıl toplayabilirsiniz? Cevabı çok basit. Ekonomik toz toplama sistemi kullanarak çözüm bulabilirsiniz. Bu sistemler üretim alanındaki tozları bir alana toplar. Ardından haznesinde biriktirdiği tozları kolay bir şekilde çıkarıp, çöp alanına dökme imkanınız bulunmaktadır. Sadece toz değil, üretim esnasında oluşan yine duman, metal parçaları, buğu ve gazların da önlemi alınmadığı zaman çevredeki çimler veya yapılar üzerinde lekeler bırakabiliyor. Toz toplama sistemi bu soruna da çözüm oluyor.

Kullanmazsanız Sonuçları Ne Olur?

Öncelikle böyle bir şansınız olmadığını belirtmekte fayda var. Kullanmamanız durumda devlet tarafından ceza yersiniz. Cezaya rağmen yine üretimde oluşan pisliklere çözüm bulmazsanız fabrikanıza, üretim alanınıza mühür vurulabilir. Onun dışında tozlar veya metal parçacıkları etraftaki çizmenlerin üzerine yerleşerek, doğaya zarar verebilir, gözle görülür şekilde toz tabakası yeşillik alanlara oturabilir. Toz toplama sistemleri endüstriyel alanda oldukça popülerdir. Bunun sebebi ise hem çok iyi temizlemesi hem de maliyeti düşük olmasıdır. Bu sistem üretim alanına yakın kurulur ve oradan kalkan tozları direkt olarak haznesine çekerek saklar.


Anahtar Kelimeler :
TOZ TOPLAMA SİSTEMLERİ,toz toplama sistemleri pdf, toz toplama sistemleri çalışma prensibi, toz toplama sistemleri hesabı, toz toplama sistemleri izmir, endüstriyel toz emiş sistemleri, endüstriyel havalandırma sistemleri, toz toplama filtreleri, toz toplama ünitesi, toz toplama sistemleri istanbul,
  • Site Yönetimi

    Henüz hiç yorum yok. Belki de ilk yorumu sen yapmalısın

Yorum Bırakın